ŞİİR ADINA HERŞEY BURADA

Aşkın Acemi Yüzü

Sosyal Medyada Paylaş:

Beynimdeki yelkovan hızla dönüp duruyor, aman Allah’ım bu nasıl bir kasırga! Kendi içimde kendime çarpıp yok olacak gibiyim. Yürek denilen şu illet, şu lanet… her ne zıkkımsa! Sorular arasında boğuluyorum, zaten aşk kendi boynunu keskin bir kılıçla vurmak değil mi? Aşk zehirli bir hastalık değil mi? Mutlusundur… hayat harika gidiyorken kendi kendine sadistçe’ hadi kendimizi incitelim’ dersin ha… yürek seni koşarcasına çeker götürür elinden. İlk bakış, tozpembe hayaller… bir yağmur, kış-kıyamet al sana saçaklı çirkin bir aşk. Gözleri kızıl bir tunç, yorgun bir beden.Kemir şimdi sana kalan zehirli lokmaları. Öl hadi.

Sen ölümü böylesi bir acıya mahkûm olarak mı istedin? Kanına bulaştı bir kere zehirlendin sen. Çatlasın şimdi yalnızlık… acemi biri gibi kalakaldın İstanbul’un on beş milyonluk yalnızlığında. İşte buna ıssızlık denir tam anlamıyla. Dibe vurmak ancak bu kadar olabilir. ‘Kalbim şimdi elimi tutabilir misin?’ ne olur yalnız bırakma . Tam bir buzdağı masalı. Buz dağına çarpmışsındır kalbinin yırtıklarından içine akan ölüm seni çarklarında ezerek yavaşça içine alır.
Yelkovan, elini tutarak sana hayal kurduran kalp… anında toz bulutu olup gözlerini kör ederek karanlığın içinde bırakıverir.
İşte aşk budur.
Ya kendin olursun ya da başkası olmaya mahkum olursun…

Aşk acemilere göre değildir
Aşk acemilere yüzsüzce yaklaşır ve ruhunu alarak uzaklaşır

Yasemin YILMAZ

Sosyal Medyada Paylaş:

Bir yorum

 • admin

  Aşk kızgın çöldeki serap gibidir.O senin susuzluğunu dindirmez tersine hayallerine katar seni kıvrım kıvrım kıvrandırır.
  Kimse çöle düşmeyi istemez lakin hayat bu neyin sizi oraya sürükleyeceği malum dışıdır.Vaki ki çöle düşen mecnun leylasını serapta bulur o aşkına kandırır susuzluğunu giderir.Mecnun düşünür ondan ayrı kalmak susuzluk onunla olmak hayat.Düşünceler kendini hep restart edip durur.
  Kalp bir kere suya kanmayı hep istemiştir.Hangi vahadadır bilinmez.

  ( İşte aşk budur.
  Ya kendin olursun ya da başkası olmaya mahkum olursun…)

  Aşkın mahkumiyeti seni o onu sen yapar uyandığında ya sen onu bulursun yada sen kendini…

  Anlamlı yazınızın düşündürdüğü bir kaç kelime düştü kalemime…

  Kaleminizin yazmak aşkı hiç bitmesin Yasemin hanım:)

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!