Üye : anemon (online),  ÜYELERİMİZDEN GELENLER

BAHARMIŞ KAPIMDAKİ

Sosyal Medyada Paylaş:

Farklıdır herşey. Kokusunu alırsın bir sabah pencereni açtığında . Taptaze ,tarif edemediğin bir karışımdır içine dolan.Sabaha karşı her duvar dibinden farklı sesler gelmeye başlar.Cıvıltılar ruhuna da değer sanki.Keyifle kalkarsın yatağından.Koşarak,coşarak açarsın pencereyi telaşla.Yağmur yağıyordur belki.Belki de ılık bir rüzgara merhaba der yüzün.Kıyısından bir güneş hüzmesi sıyrılır odana belki de kimbilir.
Bunun adı nedir biliyor musun?
Bir heyecan sarar kalbini. Aşka ilk düştüğün ,fırtınaya ilk habersiz yakalandığın an gibidir kanını coşturan duygular.Havayı ciğerlerine çekersin bitecekmiş gibi.Herkes aynı hisseder mi diye düşünürsün bir kez daha.Farklıdır o koku ,değişiktir rengi.Başkasına göre renk koku yoktur belki ama sana en muhteşem haliyle gelir .Çekincesiz,dupduru,tertemiz.
Bunun adı nedir biliyor musun?
Bulutlar en şair halleriyle salınmaya başlamıştır. Ya da sana öyle görünür.Her rengi ayrı anlam yüklüdür .Her anlam sana şairliğini hatırlatır.Dökülmeye hazır bekler dudaklarından kelimeler.Demli bir çay eşliğinde mırıldanmaya başlarsın en sevdiğin türküyü küçük küçük.Gözlerin ışıldamaya başlar ;hani bir başka bakıyorsun dedikleri o hallerdeki mutluluk ışıltılarını saçarsın dört bir yana , bambaşka olur rengi gözlerinin.Elaysa yeşil,yeşilse bal köpüğü.
Bunun adı nedir biliyor musun?
Derinden radyonun sesi geliyordur.Çalan nihavent şarkıya eşlik eder saçların aralık kalmış camdan giren ılık esintiye.Kimse bozamaz şu an bu huşu halini.Ne geçmişindeki acılar katmerlenmiş bile olsa,ne terkedilmişlik,ne eski aşklar ne de daha dün yüreğine iz bırakmış yar.
Bunun adı nedir biliyor musun?
Yazıyla anlatılması ,notayla okunması mümkün olmayan birşeydi anlatmak istediğim.Kıyısından estim,denizine yakamozlar bıraktım denizin.Şarkıları rüzgara ,rüzgarı saçlarına ,saçlarını yüzüne ,yüzünü gözlerine ,gözlerini renklere gönderdim.Anlamsıza anlamlar yükledim,aşka ,sevdaya mektup yazdırdım.Hala mı anlamadınız?
Bunun adı nedir biliyor musunuz?
Bunun adı penceremin pervazında,çatımın kiremit aralığında radyomdaki şarkıdaymış.
Hiç beklemiyordum aslında ama…
Bunun adı baharmış açılmasını, açmamı, bekleyen kapımda
Baharmış:))
BAHAR………….

Sosyal Medyada Paylaş:

Bir yorum

  • kardelen

    Bir bahar ısıttı yüreğimi,bahar vurdu gözlerime bahar kokusunun coşkusunda adımlarım.Kapıma gelen her misafiri bahar diye kucakladım.Bu eşsiz yazıyı yazan güzel yürek kalemini kutlar ,bahara gark olsun heceler derim

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!