ÜYE : KARDELEN

BEN KADINIM

Sosyal Medyada Paylaş:

 Biz

anne ,abla, bacı, nine, eş sıfatlarına sahip birer kadınız.

Kimi zihniyetlere göre eksik etek,saçı uzun aklı kısada olsak,onları dünyaya getiren,büyüten varlıklarız.

Ürkek, kırılgan ve naifiz.Fakat söz konusu sevdiklerimiz olunca bir panter gibi savunmacıyız.

Kah töreye kurban gitmiş bacı, kah kurtuluş savaşındaki cesur Nene Hatun, kah Mustafa Kemal’in kağnısına koşullanan Elif, kah sanatta, bilimde nam salmış biri, kah doğunun zor koşullarıyla savaş veren kişi, kah iş alanında erkeklerle ipi göğüsleyen yürekli,kah kurulu bir robot gibi her daim aynı işleri yapan bir evhanımıyız.

Ne olursak,nerede olursak olalım,birer anneyiz.Hepimizin paydaları bir.Önceliklerimiz aynı.Çocuklarımız ve yuvamız herşeyden önemli…Aslında acıya da dayanıklıyız,hayatın zorluklarınada.

Birimiz engelli bir anne,birimiz engelli bir yavrunun annesiyiz.Diğerimiz,amansız hastalıklarla tek başına mücadele veren ve çocuklarına bir şey hissettirmeyen..Bir başkası yıllarını verdiği yuvası yıkılan ama yinede dimdik ayakta çocuklarına sahip çıkan..Öteki ne kadar yorulsada iş dönüşü ailesinden emeğini esirgemeyen.

Çocuklarımızın eğitimi,beslenmesi, sağlığı, sevgisi, kısaca yaşamı herşeyden önce gelen ve kendimizle ilgili istekleri daima erteleyip, geri planda tutan kadınlarız.Öyle pahalı hediyelerle, özel günlerde anılmak gibi bir niyetimiz yok.Aydınlık bir tebessüm,başımızı yaslayabileceğimiz güvenilir bir omuz, içten ama kısa sıcak sevi sözleri..

Metanetli ,duyarlı ve sevgiyle dolu biz kadınları lütfen sadece birgün değil, yaşamınızın her anında takdir edin diyor ve hemcinslerimin kadınlar gününü kutluyorum.

O güzel yüreklerde hep sevgi çiçekleri açsın.

SEVGİ BENİM İKİNCİ ADIM,

ÇÜNKÜ BEN KADINIM. ÜSTÜME ÇOK YÜK DÜŞMEKTE ,YORULMAM BU DENLİ ÇALIŞSAM EN AĞIR MESLEKTE ERKEĞİMİN GÖNLÜNE AKITMALIYIM Kİ SEVGİYİ ÜMİTSİZ OLMASIN YUVAMIZ,KEDERSİZ,ÇİÇEKSİZ. ÇOCUĞUMA SEVGİ DOLU AÇMALIYIMKİ KUCAĞIMI TOPLAYABİLMELİYİM GELECEKTE SEVGİ TOHUMLARINI SEVGİYLE BIRAKMALIYIM HAYATA VE HATTA ACIYA,KADERE MÜCADELE EDEBİLMELİYİM SEVGİSİZ YÜREKLERLE…

Tülay ÖNDER

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!