ÇOCUKLARA ŞİİRLER

Bir Şiir Kitabı ( Zıplayan Şiirler ) ( Reçelli Şiirler )

Sosyal Medyada Paylaş:

Yazınımızın üretken kalemleri Mavisel Yener ile Aytül Akal, zıplayan dizeleri Türkçeye armağan ediyor. Bir tutam sevinç, çokça umut olsun, çocuklar şiir açsın diye… Zıplayan Şiirler, dünyaya şiir dürbününden bakarken dil, anlam, akıl ve sezgi penceresini de açık tutuyor. Şiirin perdesinde çocuklar kendilerini izlerken şaşıracak, merak edecek, sevinç duyumsayacak, şiir türünün güzelliklerini keşfedecekler.  Kitap, Türkçenin bilim ve eğitim dili olarak gelişmesine katkı sağlayan Cumhuriyet öğretmenlerine adanmış. İşte eğlenceli dizeler: “

Bizim sarman kedi/Gülünç sanıyor kendini /Arada bir köpek olup/Hav hav havlıyor/Kuşlara özenip/Cik cik cikliyor/Ninem gibi/ Mırıl mırıl mırıldanıyor/ Dayanamadım/ Uyardım kedimi/ Kirletmesin ana dilini”

Alıntı Linki

Ödüllü yazarlar Aytül Akal ve Mavisel Yener’den tadı damağınızda kalacak birbirinden eğlenceli reçelli şiirler… Rüyalardan ejderhalara, yaramaz bulutlardan obur kedilere kadar bu kitapta yok yok. Çocuk edebiyatının iki usta ismi bu renkli kitapta birçok farklı konuya değinerek, sizlere 37 farklı şiir sunuyor. Kitabı resimleyen Anıl Tortop ise rengârenk çizimleriyle sizleri hayran bırakacak. Her sayfası farklı renkte olan bu kitap, bir gökkuşağı gibi geniş bir renk yelpazesinden oluşuyor.

“Kedim şiir getirdi
Bir sana
Bir bana
Bir dağa
Bir rüzgâra
Birkaçını saklamış
Arkadaşı Mırnav’a
Birazı da
Bu kitapta!”

Alıntı Linki

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!