YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Değişim Rüzgarı

Sosyal Medyada Paylaş:

Yine bir görsel değişikliği ve ben yine aynı ben 🙂 Renk aşığı bir şiir sitesi çabaları bu 🙂

Hayat çok değişken ve biz bu değişkenlikte sadece evlerimizi yazlık, kışlık olarak değiştirmekteyiz. Bekar iseniz ve anne baba iç güdümünde yaşıyorsanız ben evimi şu şekilde dizayn edeceğim diyorsunuzdur. Evlendiğinizde ise ya eşinizin güdümünde kalırsınız yada maddi zorlukların güdümünde.

Hep değiştirmek isteriz birşeyleri ama değiştirebildiklerimiz kılık kıyafet, bazen de fikirlerimiz olur. Kadınlar neden o kadar çok çeşit ayakkabı alırlar yada erkekler güzel kokabilmek adına bir sürü parfümler.

Düşünün haddini aşmış olsa da gezi parkı olayları da bir değişim yapabilmek içindi, provakatörler olmasa. İçimizden geldiği gibi yaşamamızı engelleyen ne kadar çok engelle karşılaşırız. Okuyorsanız kılık kıyafet özgürlüğü istersiniz ve önümüzdeki sene buna kavuşacaksınız yine de farklı bir özgürlüğe takılacaksınız.

Şairleri şiirlerinin çeşitliliği ile severiz. Bir şairde eksik kalan duygumuzu diğerindeki farklı tema ile tamamlarız. Her ne kadar bir görüşe sahip olsanız da farklı bir görüşe sahip şairin şiirinden zevk alabiliriz. Bu bizim içimizde kalan bastırılmış hislerin açığa çıkmasıdır.

Değişimler her yönü ile bizi tatmin edemez. Muhakkak bir eksiklik vardır bir yerinde. Bir insan ile bir arada uzun müddet yaşayabilmemiz için hayatımızın aralarına reklamlar koyarız. Bu reklamlar bir değişim ile farklı yaşam getirir bizlere. Mahallenizden farklı bir yere taşınırsınız, eşiniz saç rengini değiştirir, eşyaları yenilersiniz, hobiler edinirsiniz ve daha bir sürü şey.

Neden değişiklik isteriz. Bir ömür boyu yaşadıklarımız bize farklı içsel boyutlar getirir. Bu içsel boyutlarda birinden ötekine geçmek isteriz. Eskiden sevdiğimiz bir renk, bir yemek, bir kitap ve daha bir sürü farklı etken bize bayağı gelmeye başlar. Değişkenlik şarttır, değişmeyenler kaplumbağa gibi tek bir eve hapsolup gider. Yaşadığı ömür monoton bir ölüme kadar uzanır.

Ben değişikliği, değişik renk ve boyutları, fikirleri seven şiir sevdalısıyım. Yine bir geldiğinizde her şey aynı ama renkler farklı olabilir burada ve ben sanal dünyanın renk değişimini seviyorum.

Sevgiyle ve değişim ile kalın değerli dostlarım.

 

UĞUR DEMİRÖZ

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!