NASIL YAZIYORLAR

Edebiyat Defteri .Com Yazarı Gamzelimm’e Şiirlerini Nasıl Yazdığını Sorduk

Sosyal Medyada Paylaş:

Siirleraslabitmemeli.com şiir sevdalısı bir site, üye kaydı yok ama şiire sevdalı yetenekleri de takip etmekte ve sizleri bu değerli yetenekler ile tanıştırmaktadır.

Değerli bir edebiyat sitesi olan edebiyatdefteri.com biliyorsunuz büyük bir yetenek kitlesini ağırlıyor,biz bugün  o yeteneklerden biri olan GAMZELİMM’e Nasıl Yazıyorsunuz diye sorduk. Bizi kırmadı ve sorumuzu şu şekilde yanıtladı :

*

Merhabalar..

Şiir yazan herkesin nasıl şiir yazmaya başladığına dair bir hikayesi vardır mutlaka,benim de var.

Benim hikayem biraz farklı. Bir rahatsızlığım var ve bunu öğrendiğim gün şiir yazmaya başladım.Yaklaşık 4,5 aydır Edebiyat Defterinde üyeyim ve şiirlerimi orda paylaşıyorum. Edebiyat defterinden önce başka bir sitede şiir ve kısa yazılar paylaşıyordum, edebiyat defterine üye oluşum tamamen bir dostum sayesinde oldu.

Normalde yaklaşık bir yıldır şiir yazıyorum yani henüz bu konuda çok yeniyim ve öğreneceğim çok şey var daha.

Ben şiirlerin canlı olduklarına inanırım, nefes alıp verirler çünkü her şiir yazarının duygularını,anılarını ya da şimdiki ruh halini yansıtır. Şiirsiz bir dünya düşünemiyorum bir günde öyle çok şiir okuyorum ki sayısı yok.

Eğer rahatsızlığımı öğrendiğimde şiir yazmaya başlamasaydım bugün ne halde olurdum bilemiyorum.Bu yüzden şiirler benim dünyam diyebilirim..

Nasıl şiir yazdığıma gelince bunu anlatmak biraz zor aslında. Bu bir anda olan bir şey yani hadi oturup bir şiir yazayım diye olmuyor.

Mesela kendimden örnek verecek olursam işyerinde çalışırken bile aklımda kelimeler şekilleniyor ve hemen not alıyorum unutmamak için.

Bir defterim var içi böyle notlarla dolu yada bir konu geliyor aklıma ve şiir sonrasında kendiliğinden geliyor.

Şiir yazmak için çok okumak ve hayatta birtakım acı tecrübeler yaşamış olmak gerekiyor bence çünkü klasik olacak belki ama mesela ben mutluyken şiir yazamıyorum.

Bir şiir yazdığım zaman sonradan o şiire dönüp üstünde değişiklik pek yapmam,eğer değişiklik yaparsam ilk yazdığım duygu yok oluyor gibi hissediyorum çünkü.

Edebiyat defterinden önce çok daha amatörce yazıyordum çok fazla dikkat etmiyordum şiirlerime ama bu sitede şiirleri okuyup değerlendiren şairlerden oluşan bir heyet olduğu için daha çok dikkat ediyorum şiirlerime..

Ben serbest şiir seviyorum ve yazıyorum,şiirin herkes tarafından anlaşılır olmasına önem veriyorum yani bir şiiri okurken insanlar yorulmamalı ve şiir okuruna yaşadığı duyguyu hissettirebilmeli..

Sayın Gamzelimm çok şiir okuduğunuzu belirttiniz acaba hangi şairleri okuyorsunuz. Bunların içinden hangi şairi çok sevdiğinizi sorsak ne yanıt verirdiniz ?

Etkilendiğim şair var evet Cemal Süreya… Ben ona aşkın şairi diyorum… Bunun yanında en çok sevdiğim şairler Ahmet Telli, Turgut Uyar , Didem Madak… Aslında öyle güzel şairler var ki saymakla bitmez… Ama benim en çok sevdiğim şair Cemal Süreya 🙂

Evet benim hikayem bu..

Sayın Gamzelimm bu anlamlı hikayenizi siirleraslabitmemeli.com ile paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Umarım rahatsızlığınız son bulur bir an önce inşallah, size acil şifalar temenni ediyorum çünkü sizi uzun yıllar okumak isteriz.

Bizi kırmayıp sorularımıza yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum siirleraslabitmemeli.com adına, son söylemek istedikleriniz var mı acaba ?

Siirleraslabitmemeli.com ile tanışmamı sağlayan size çok teşekkür ediyorum ve böylesine yararlı, güzel bir site oluşturduğu için de..

Ben de şiirler asla bitmesin ve bitmemeli diyorum. Şiirler hep nefes alıp vermeli..

Şiirle kalın.

Bu güzel temennileriniz beni çok mutlu etti, elimizden geldiğince şiirle kalacağız. 

Teşekkürler sayın Gamzelimm.

 

UĞUR DEMİRÖZ

Sayın Gamzelimm’in Şiirlerini Okumak için Bu Yazıya Tıklayınız

Edebiyat Defterinde ki Sayfasına gitmek için Bu Yazıya Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!