ÜYELERİMİZDEN GELENLER

GECE  ÇALAN  TELEFON

Sosyal Medyada Paylaş:

GECE  ÇALAN  TELEFON

 

Saat gece 04.00’de  bir telefon çalar.Genç kız telefonu uyku sersemliği içinde aramaya başlar,yorganın içindedir.Uykulu bir tonla”Alo”der.Karşı taraftan ses alamaz”Alo,alo…”demeye devam eder ve kapatacağı sırada bir çığlık sesi ve bir silah patlar.Kız korkuyla telefonu elinden düşürür ve panikle ne yapacağını düşünürken yarım saat sonra önce kapı sonra telefon çalmaya başlar. Kız korkudan yerinden kıpırdayamaz ve önce sakinleşir.  İlk telefonu açar telefondaki babasıdır. “Sabahtan beri kapıdayım kapıyı aç” der sarhoş bir sesle babası yine içmiş ve gece bütün apartmanı ayağa kaldıracak gürültü içindedir .Kapıyı açıp babasını koltuğa oturttuktan sonra ona bir kahve yapıp yanına oturur. Babası biraz kendine gelince “hadi geç oldu” diyerek onu yatırır ve kendisi de yatar.

Genç kız lise okuyordur, annesi yoktur onları terk etmiştir ve bütün ev işi onun üstündedir. Sabah kalktığında lavaboya gider elini yüzünü yıkarken aklına dün geceki silah sesi ve çığlık gelmiştir aslında hiç aklından çıkmamıştır ki… Bir şeyler atıştırıp okula doğru yola çıkarken kafasını iyice kurcalamaya başlamıştır. Otobüse bindiğinde telefonundan güncel haberleri incelerken bir haber gözüne takılmıştı .Dün gece depoda saat 3-4 civarı tek kurşunla beyninden vurulan ve ölen kadın haberi .Bu onu düşündürmüştü dün gece tek bir mermi sesi duyması ve saatininde uyması onun aklını karıştırdı. Bu haberi detaylıca araştırmaya başladı.Araştırdıkça yeni şeyler buldu.Son araştırmalarında D.Sivri olarak gördü kadının adını. Genç kızın soyadı ile aynı olan bir kadındı.Bütün araştırdıklarını birleştirdi derinlemesine düşündü bu hiç görmediği annesi olabilir miydi? Öyle ise bile biri neden onu vurmuştu? Aklımda dönen tek şey buydu .

Hızlıca eve geri dönüyordu.Babasına soruları sorup yanıt almalıydı.Eve geldiğinde koşarak babasının odasına girdi ve şokla ağlamaya başlamıştı.Babası artık bir katildi ve yerde bir kadın cesedi vardı.Babasının elinde ise temizlediği bir silah.O kadın annesiydi küçükken ona bıraktığı kolyenin aynısı kadının boynunda da vardı.”Neden yaptın bunu ?”diye bağırarak ağlamaya devam ediyordu genç kız.Babasının yüzündeki sakin ifade kızı delirtmeye yetiyordu ve sakince “Bizi terk etmişti haketti, zamanı gelmişti.”diyerek odadan çıktı. Yavaşça annesine yaklaşan genç kız onun yüzünü incelemekteydi. Haberlere konu oldu hâlâ babam nasıl serbest ve bu ceset neden burada diye dahi düşünmeden terk etse bile içindeki anne sevgisiyle onun gözünün önünde ölümüne dayanamayıp babasının yatağa bıraktığı silahla kendini vurdu ve intihar etti.

YAĞMUR DEMİİROZ

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!