ÜYE : KARDELEN

Gönüldaş

Sosyal Medyada Paylaş:

Gönüldaş nedir, bilir misiniz? Aynı ideal için yola çıkan,sevgiyi yüreklerde taşıyan,duyguları aynı olan,beraberce hedefe ulaşan candan dostlardır.

 

Edebiyatın gönüldaşları gibi…Onların sözleri gönüllere nakış nakış bir alfabedir.İmlaları kalemlerinle yarattıkları satır bahçeleridir.Satırlara tercümanlık yapan yürekleri vardır.

Sanki bir peri kanadı değmişçesine, hayatın anlamını elleriyle koymuş gibi yazarlar. Gönül görmek, gönülden gönül e bakmaktır meziyetleri.

 

Onlar birer kalem seyyahıdır.Aynı yürek dilini konuşup aynı gönlü paylaşırlar.Gönülden konuşup,istemek ve yazmak ruhların açlığını giderir ,yaralı yürekleri şifalandırır aynı zamanda.

Ve salt gönül üzerinden gelenleri ifade ederek doğruya tutunup kalırlar.Kalırlar ki;işte bu yüzden birbirlerini gönülden anlarlar.Anlamakla kalsalar iyi.Gönül kalemlerinden gül kokulu sözler dikerler varettikleri bahçelere,eserlerine.Hayata anlam kazandırırlar.

 

Zamansızllıklarda buluşup zaman yaratmıştır onlar.Diyardan diyara…Gönülden gönüle akmışlardır yazdıklarınla.İsimsiz hayatlar,farklı mekanlarda buluşmuştur tüm zamansızlıklara inat.Gönülce dir duyguları ,gönüldendir dostlukları.Ve her bir kalem seyyahının taşıyıp getirdikleri manidardır .Kah hüzünbaz olur satırlar kalem tutan parmaklarda,kah yakomozdur oynaşan mutlu mutlu denizlerde. Hoş geldiniz Gönüllerimize sefalar getirdiniz varlıklarınızla.Biliriz ne yazılsa ne çizilse kifayetsiz kalır sizlere.Ancak kabul ediniz bu acizane yürekten gelenleride.Bir güzelleme yaptık kalemimiz el verdiğince.Kabul ederseniz mutlu oluruz GÖNÜLCE.

Tülay Önder 

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!