ŞİİR ADINA HERŞEY BURADA

HAYAT ÖPÜCÜĞÜ ŞİİR

Sosyal Medyada Paylaş:

imagesCALMYAPM

Şiir hayat veren unsurlardan biri olarak içindekinin dışa vurumudur.

İçinde yaşattığın çocukluğundan vardığın yaşa kadar her yaşanmışlık sayfalar dolusu mısra ve dize olarak herkese ulaşır. Günümüz internet  teknolojisinde yaşadığını bir müsvette kağıtta şiirleştirmek yerine bir internet sayfasında facebook, twitter yada şiir sitesinde herkese ulaştırabilmek içe dönüklüğü dışa dönüklüğe çevirir. Almış olduğun beğenler, retweetler yada anlamlı tebrik ve yorumlar sana daha çok yazma isteğini aşılar.

Seni bir gün bir yerde birileri muhakkak okur. Kayda değer birşeyler yazmışsan eğer yolun gözlenir internet sayfalarında.

Ah keşke bir şiir daha yayımlasa da onda kelimelere dökemediklerimi bulabilsem, şiirin ahengi ile dilimden çıkan o kelimeler kulaklarıma ulaşsa ve ruhumu doyurabilse şu kaos içindeki dünyanın açlığında.

Şiir ruhun müziksiz doyumunu getiren ana faktördür. Nice şair daha çok bu açlığı fark ettikleri için kalemlerini sayfalara vurmuşlar. Kimi öfke barındırmış, kimi sevgi, kimi de umut. Her düşünce koca toplulukta bir kaç grubu kendisine hayran bırakmış, onları bulmalarını ümit ederek bulamadıkları vahalara, sevgililere, maddi ve manevi gerçek duygulara ulaştırmış.

Var oluşlar bir şiirin ateşlemesiyle ilk meyvesini vermiştir. Nice kuru ağaçlar  şiirler ile yeşermiş, nice ordular kumandanlarının o etkili şiirleri ile savaşlar kazanmıştır.

Şiir sizin dört duvar odanızdan çıkartacağınız hayat öpücüğüdür. Yazın ki yazamayanlar hayat bulsun.

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!