YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Çay Simit ve Hayat

Sosyal Medyada Paylaş:

Bu sabah havanın güzelliğinde araçların yola çıkmadıkları erken temiz havalı saatlerde parkta yürüyüşe çıktım. Geçen bir arkadaşım bahsetmişti ben erkenden kalkar yürürüm sonra eve gelir işlerimi hallederim bakarım saat 9:00.

Onun gibi yapamasam da sabahın bol oksijenli dakikalarında yürüdüm, parklardaki aletleri kullandım ve eve gitmeden bir tam tahıllı simit ve kaşar ile kahvaltımı yaptım. Şimdi mis gibi tavşan kanı çayımı keyif misali içmeye eve dönüyorum. Hayat elimizden gündüzün iş vakitlerinde uçup gidiyor ne olduğumuzu anlamadan değil mi ? Hayatı elimizde tutabilmenin formülü erken kalkıp hayatın o kokusunu içimize çekebilmemizde diyorum.

🙂 Diyeceksiniz ki şehir hayatının bu egzos dumanları altında hangi nefes hangi yürüyüş, yok yok öyle demeyin gece misafire hazırlanır gibi boş durmuyor. Bizlere yaşam kaynağı olan oksijeni sokaklara, bahçelere, varacağımız her yere ikram masalarına  bırakılan yaşam kaynağımız su misali bırakıyor. Kısmeti olan hayata erken uyanan bunlarda içer hayat bulur diyor.

Hayatın yorgunluğu bizi ruhumuzdan alıyor, uykuya yatırıyor alarm sesi ile ya işe yada pazar günlerinin öğle vakitlerine kaldırıyor.

Bilirsiniz Hıdırellez zamanı güller altına geç saat dilekler konur sabahın erken saatlerinde hızır bulsun niyetiyle. O erken saatlerde huzur vardır uyananlar bilir.

Yaşam güneşin altında buruşup göç etmemiz için değil ki, yaşam onun varlığını hissedip taze bir çiçek gibi serpilip hayata enerji katmamız içindir.

Bugün İstanbul’da hava çok güzel, bilmiyorum sizin oralar nasıl ama ne olursa olsun bir sabah kalkın ve yürüyün, yürüyün, yürüyün bir vakit gelecek hep yürümek isteyeceksiniz bileceksiniz ki döndüğünüzde sizi mükafatlandıracak tavşan kanı bir çay ve belki de simit var.

Sevgi ve mutlulukla kalınız.

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir yorum

  • kardelen

    Güne erken başlamak,sabah melikesinin dansını seyretmeye tanık olabilmek,örümceklerin çiğ tanelerinden sevdalısına yaptığı gerdanlığı üzerinizde taşımak gibidir adeta.Bu pozitif çay tadı ve simit tazeliğindeki yazıyı yazan üstadımıza sonsuz minnetle …

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!