ÜYE : KARDELEN

İkrar

Sosyal Medyada Paylaş:

Ne zaman eskiyor sevgiler

Ödenen bedellerin acısı geçince mi? Diyor, İclal Aydın… Yağmur şiirini dinlerken.

Bedeller bitmiyor ki bitmeyecekte… Yaşam, başlı başına bir bedel ödediğimiz ahiretimiz için.

Ve bu acılar geçmeyecek, bitmeyecek sevgimiz.

Tamam belki çok yara alıyoruz, çok acı var canda.. Lakin beşeriz ya sarmasını öğretmiş yaradan bizlere. Eskittiğimiz sevgiler dönüp dolaşıp yine yenilenerek başka kimliklerde çıkıyor karşımıza.

Çınar olmamıza gerek yok öyle devasa. Bir gülün tomurcuğunda, bir hanımelinin kokusunda, iğdeli sokağın köşe başında,menekşenin yapraklarında ki kadar bile sevgi ektiysek yüreklere yeşerir,boy verir başak başak. 

Oysa ben ne kadar çok isterdim yaralandıkça küs çiçeği olabilmeyi.Akşam sefasından farkım yok ki..Güneşli günlerde aldığım acılardan dolayı sadece akşamları açıyorum his çiçeklerimi.Ama eğer bulutluysa karanlıksa ruhum o zaman da geceye kapatıyorum yapraklarımı. İlk don kırıkları vuruncaya kadar yapraklarımda duruyor sevgi. Arsız ve çiçeklenmeye hazır.

Ne kadar bedel ödersem ödeyeyim,ne kadar acı gelip vursa da yüreğimi tam on ikiden eskitemiyorum sevgileri.Hepsi gönül dergahında birbirinden değerli.Zaman her şeyin ilacı geçer diyoruz ya…Ben bazen yaşadığım duygusal buhranlarda o kadar çok istiyorum ki akrep ile yelkovanın küsmesini.Olmasın kötülükler,olmasın savaşlar,olmasın ihanetler,olmasın ayrılıklar,gelmesin zamansız ölümler …Ey zaman işte bunlarda dur..Sen ki hep güzelliklerle yarışıyorsun,tadına varamadan,doyamadan,sevemeden,sevilemeden,yaşayamadan dolu dizgin doru bir at gibi koşuyorsun…

 

Tüm kızıl bir nehir gibi akan zamana inat,sevgilerde zaman seni durdurmak istiyorum.Yoksa bir cinayetin faili ben olacağım.Ve çıkıp meydanlara ikrarımdır sevgileri hüzne boyayan zamanı ben öldürdüm diye bağıracağım.

 

TÜLAY ÖNDER

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!