YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Kahve Şairin Vazgeçilmezidir

Sosyal Medyada Paylaş:

imagesCAGH0F7C1

Şair ne diyor : Kahvemden ilham alırım / Sevgi dizelerimi sende uyanık bırakırım

Kahve şairin vazgeçilmezidir. Şiir yazanların en sevdiği dakikalar gece vakitleridir. Gecenin sessizliğini bölen uykudur, uykuyu erteleyen ise bir yudum kahvedir. 

Kahvemi yanıma almadan başladığım yazılarımın sonu gelmez. El ayak çekildiğinde yıldızlar üzerimize yürüdüğünde hangi göz nöbet tutabilir sayfaların başında, kalemin ucu gitmez satır sonlarındaki noktalara. 

Kendini dinleme halidir gece, ister yazın isterse yazacaklarınızı düşünün o dinginlik olmayan duyguları oldurur. Olmak için sabahlamak gerekir. Sabahlamak içinde yudum yudum kahve sizi iyi hissettiren içecektir.

Kokusunda davet yudumladığınız o tatda ilham verici bir poetika vardır. Ben nice şiirlerimi o sessiz tan ağırmadan önceki zamanlarda yazdım. Yazmak evet yazmak hele ki şiir yazmak her sesten uzak kendi iç sesine yakın olmak ne güzeldir.

Geceler yasemin çiçeklerinin dünyayı aydınlattığı zamanlardır. Yasemin çayı nasıl rahatlatırsa içeni, geçe açan yaseminler altında dingin sessiz bir o kadar duygularınızın esiri olarak  kaleme yön verirsiniz.

Gece ve gecenin sessizliğine yazılan şiirler ve hikayeler çoktur. Şu anda ne yapıyorsunuz bilmiyorum lakin bu gece yada bir cuma gecesi kahve molası verin sabaha kadar oturun cama kenarında, soba başında yada ısıtıcılı bir balkonda. Elinize de bir kalem bir yudum kahve alın sabah o sayfalara bir bakın. İnanın bir sürü şeyler yazmış olacaksınız. Biraz ordan biraz burdan içinizde saklı kalanlardan.

Kahve içimi güzelliğinde kalın değerli dostlarım.

Görüşmek üzere

UĞUR DEMİRÖZ

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Leave a Reply

error: Content is protected !!