ŞİİR ADINA HERŞEY BURADA

Orhan Veli Şiir Evi

Sosyal Medyada Paylaş:

Orhan Veli Şiir Evi şairin ölümünün ellinci yılında, 14 Kasım 2000′de açıldı.. Orhan Veli Şiir Evi’nin amacı Orhan Veli’yi yaşatmak değildir.. Çünkü O, (belki de bizlere rağmen) zaten yaşamaktadır..

Orhan Veli Şiir Evi, öncelikle Orhan Veli’nin arşivinin sergilenmesi düşüncesiyle açılmıştır.. ‘ORHAN VELİ sergisi’ bölümünde göreceğiniz her şeyi burada ‘reel’ olarak görebilirsiniz..

Herhangi bir şeyin merkezi olmak amaçlanmamaktadır..

Orhan Veli Şiir Evi’nde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.. Bu etkinlikler içerisinde şiir okuması bulunmamaktadır / bulunmayacaktır.. Bu konuda Garip’in önsözündeki şu satırlar dayanak noktamızdır: “Fransız şairi Paul Eluard’ın dediği gibi, ‘Bir gün gelecek, o; sadece kafa ile okunacak, edebiyat da böylece yeni bir hayata kavuşacak.’ ”

Buranın masrafları ise, küçük bir kafe ve ikinci el kitap satışıyla karşılanmaya çalışılmaktadır..

düzenSİZ YAPRAK adıyla çıkarılan dergi’cik, ücretSİZ olarak dağıtılmaktadır.

 Adres Tarifi :

İstanbul’a geldiniz veya İstanbuldasınız zaten. Taksime istiklal caddesine gitmemek olur mu hiç?

İmam adnan sokağa doğru yürüyeceksiniz. telaş etmeyin kime sorsanız (ki sormadan da tabelasını göreceksiniz) gösterirler. sokağa girdiniz. güzel, buraya kadar süpersiniz.

şimdi kafanızı kaldırın ve tatlı tabelayı görün ” ORHAN VELİ ŞİİR EVİ” sohbet, çay, kahve ve kek için ideal sakin mekan. yok ben bu zamana kadar gitmedim diyen varsa şimdi gidebilirsiniz:)

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Leave a Reply

error: Content is protected !!