ÜYE : KARDELEN

SABUN KÖPÜĞÜ

Sosyal Medyada Paylaş:

SABUN KÖPÜĞÜ

Sevgi; ne yüce duygu değil mi? Keza sevmek ve sevilmekle harmanlanınca daha doyulmaz bir tat. Ben size sadece sevmek ten bahsedeceğim. Karşılığını alarak sevmek, hastalıklı sevmek, çaresiz sevmek,karşılıksız sevmek.Zaman ne kadar değişip,riya,ihanet,çıkarla,sanal dünyanın getirdiği sahteliklerle bu özel duygu yıpransa da,vazgeçemiyoruz.Mütemadiyen bir açlık içindeyiz.Çünkü sol yanımız ezik,kırılgan ve sevgiye aç.Tüm sevgiler ,şekilleri kendilerine göre kıymetliler muhakkak.

 

Ancak öyle bir sevgi var ki, işte o sol yanınızı azat etmez asla. İster eş, dost, arkadaş, sevgili. Bu sıfatları oturtabilirsiniz sevginizin öznesine. Siz asla size ait olamayacağını bildiğiniz, kalmaları terazininkefesinde kuş tüyü kadar hafif gelen gitmeleri tonlarca kaya parçası gibi ağır basan birini sevdiniz mi?

Ayrılık hemen kapı arkasında zile basacak kadar yakın durur. Kalsın istersiniz ancak vakit saat belirsizdir. Hep korkuyla dolar yüreğiniz. O vakit şimdi mi dersiniz. Sevdiğiniz için sizi bağlar bu sorundan halatlar. Karşı taraf özgürdür her an uçmaya hazır , kanatları  güçlü bir güvercin misali.Ne omuz omuza durabilme ne de birbirinize saklanabilme ihtimaliniz vardır.Şairin dediği gibi siz belki de onun sizi sevebilme ihtimalini sevmişsinizdir.Kim bilir?

Bir hastanın başucunda bekler gibi seversiniz. Özen ile   şifacı yanınızla. Ama iyileşince gidecektir, bilirsiniz en derinden. Işığı sever gibi seversiniz oysa saman alevidir. Yanarsınız yangınınız yanılgınızdır.Öleceğini bildiğiniz biri gibi beklersiniz gidişini çaresiz ve sancıyla.

İşte böyle beklerken,içinizdeki tüm o bencil,arsız duygu tohumlarını ayrık otu gibi koparırsınız yüreğinizden.Ehlileştirisiniz tüm hırslarınızı.Temizlenir yüreğiniz.Ruhunuz karşılıksız sevmeyi öğrenir.Kalbiniz yetinmeyi.

Hülasa sabun köpüğü gibi birini seversiniz. Köpük köpük bir sevgi ile yoğrularak.Sonra birden puf diye söner o köpük.Sadece yüreğinizde bir leke kalır.Karşılıksız sevmenin lekesi.Beyaz,bembeyaz…

Tülay Önder 10.01.2014.18.00

Sosyal Medyada Paylaş:

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!