YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Şairin Gönlü Bazen Hoştur Bazen de Boş

Sosyal Medyada Paylaş:

Ben renklerle, kelimelerle oynamayı seven biriyim. Her açtığınızda sizi karşılayan farklılık karşısında yine mi diyerek buradan gitmenizi de hiç istemiyorum. Yakında şöyle tam istediğim gibi olamayacakta olsa zengin görselli bir site yapabilme çabasındayım.

Şairin gönlü bazen hoş, bazen de boş olurmuş. Bir bakmışsın geceye ağıtlar yakar hüznü sevgiliden ayrı kalma ızdırabında bir de bakmışsın güllere şiirler yazar sevgilinin güzel tebessümü için.

Hayallerinin dolduramadığı bir kabı vardır şairin. O kab hiç dolmaz her daim altında delik varmışcasına yazar da yazar şair. Her renkten şiiri vardır o kabın içine dizer dizer. Her ne kadar güzel olsa da çiçekler bir gün ölür ve şair hayata küser. Bir süre karalamalar doldurur çiçekler yerine ama tatmin olmaz yine renk renk çiçekler arar hayatına neşe katsın diye.

Ben bu siteyi kurduğum hali belki az kişi bilir. Tatsız tuzsuzdu görünüm. Ben hep daha görselli olanı daha dolu olanı arzuladım ve arzum hiç dinmiyor. İşte bu yüzden Şiirler asla bitmemeli diyorum ve daha bir aşkla Şiirler hiç bitmesin istiyorum * * * * * * * ve yıldızlar koyuyorum aralarına yıldızlar kadar gecelerimizi gündüz gibi aydınlatsın diye.

Şiirlerde bir eksiklik bir tatsızlık var ezelden beri ben bunu değiştirebilir miyim bilemiyorum. Tüm sitelerde bir donukluk birileri yazıyor yazıyor, birileri bende beraber okuyoruz da okuyoruz lakin bu yemeğin tuzunda mı başka birşeyinde mi bir eksiklik var bunu bilemiyorum. Bildiğim birçok şey eksik.

Bunun ne olduğuna vakıf olduğumda ben nerede olurum bilinmez. Bugün regaib kandili ve şu anda nice gönül kapıları semaya açmış yüreklerini huşu ile ve şairler kalemlerini dayamıştır derterlerine, müsveddelerine. Yürekten duymanın kelimelere dökülen nidası değil midir şiir ?

Nereden başladım nereye vardım keşke her varış ulaşmak istediğimiz nihayet mutluluk olabilse 🙂

Şiiri seven sizleri seviyorum.

Geceniz mübarek, şiirleriniz yürek atışlarınız olsun değerli dostlarım…

Sevgiyle kalın…

 

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!