YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Saklambaç

Sosyal Medyada Paylaş:

Şu anda bir yazı yazmaya başladım saklambaç başlığı altında ve siz şu anda kimbilir neredesiniz ? 🙂

Laptop, I Pad, Cep telefonu, internet kafeleri ve Sektörel müşteri bilgisayarlarının revaçta olduğu şu zamanımızda hangi köşeden hangi köşeye mesaj, şiir, yazı yolladığımız hiç belli değil. Düşünün şimdi ben beylerbeyi sahilinde laptobumla bu yazıyı kaleme alırken siz belki de I pad inizden bu yazıyı okuyor olacaksınız.

Aklınıza çok güzel bir şiir mısraları geldi ve siz bunu face’de paylaşacaksınız. O anda sizi takip eden onlarca kişiden biri belki de az ötede,muhakkak ki onu tanımıyorsunuz çünkü okuyan arkadaşınızın paylaşması sebebiyle o şiirinize hayran kalan x kişi. Siz onu yazdığınızda diğer masadaki kişi acaba bunu hangi şehirden paylaştı diye içinden geçiriyor. Gizli bir hayranınız olarak size arkadaşlık iletisi yolluyor,siz de arkadaşınızın bir arkadaşını belki de onaylıyorsunuz. Hala çok yakın masalardasınız, kesinlikle birbirinizi tanımıyorsunuz.Hesap geliyor siz masadan kalkıyorsunuz çantanızı almak için döndüğünüzde o masadan kalkıyor sizin sandalyenizin arkasından geçerken siz dönüyor, onunla çarpışıyorsunuz. Özürler, kusura bakmalar, bakışmalar, kısa tebessüm yada sinirler ile hesabı ödeyip oradan çıkıyorsunuz. Hangi taraf arkasını dönüp acaba o bumuydu demiyor çünkü hayat gerçek bir mizansen. Eve gittiğinizde onun sizin şiirlerinizin beğenmesini okuyorsunuz. Ayıp olmasın der gibi siz de onun belki birkaç görselini beğeniyorsunuz. Bu kadarla bazen kalıyor bazende sizinle tanışmak istiyor. Hayırlar, maalesefler v.s.

Şu sanal dünya gerçek hayatın saklambaç alanı oldu. Çok nadir ebeliyorsunuz ve çoğunlukla kazan çömlek patlıyor. Yazmayı ve konuşmayı seviyoruz.Gizlenmeden, saklanmadan çünkü rumuzlarımız var yaşasın özgürlük. Haklı olarak kime güvenileceği meçhul bir özgürlük alanı bu dünya. Göz görmeden seslerle, yazılarla ben neredeyim bakta bul beni coşkusundayız. Bu saklambaç oyununda nice gerçek duyguları sonu olmayan hayallerine imtihan ettiren saf gönüller de yok değil. Şairin biri şiir konuşmak ve o coşkuyu paylaşmaktır diyor suskunluklar hikaye ve romanlarda kendini doyasıya ifade eder.

Şu anda karşımdaki kişi kafasını kaldırdığı I padinden bir anda olsa bana baktı ve ben içimden gayri ihtiyari baktı bana dedim.

Yaşam artık bir saklambaç oyunu, gigabayt yükseldikçe kim çok yanımızda bilemeyeceğiz.

Yoksa yazımı okuyan şu yan masadaki kişi siz misiniz 🙂

Uğur Demiröz 

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!