ŞİİRDE BULUŞMAK

Sana Şiir Yazmak

Sosyal Medyada Paylaş:

Sana bitmeyen,çok uzun şiirler yazmak istiyorum. Öznesiz, yüklemsiz ama içimde o kadar sana yetmeyecek kadar az kelimeler var ki ruhum bende kifayetsiz iken sende yerimi nasıl bulurum bilemiyorum. Sana daha çok sevgimden, sadakatimden ve karşılıksız senden bana dönmeyen aşktan bahsetmek istiyorum.

Şiirler var Necip Fazılca annesine sevgi timsali, onun için yazılan, Şiirler var Nazım Hikmetce vatandan uzak vatan için sevgi timsali… Herbiri diğerine ters kutupsal güç, duyana, anlayana, anlatana, okuyana, yorumlayana kendi baktığı gibi görene bir ölümsüz eser. Ben hiç fikirlere bırakmadım kendimi senin fikirlerine baktığım gibi. Ben şiiri duygusuna bakıpta sevdim. Sadece seni her yönünle sevdim, olumlu yanınla, olumsuz yanınla. Ben senin beni istemediğin kadardan öte, derinlerde sevdiğini de biliyorum. Ah yıldızlar aşkına ben senin için ne Anne gibi, ne Vatan gibi bir sevgi ile şiirler yazamadım ya beni anlayan bir zıt kutup karşı gelenim de olmadı ve hiç olmayacak.

Seni anlatmak hele ki sana şiir yazmak senin duygularını yakacak kadar benden bir kor alevi yüreğine atabilmek hiç olmayacak polyanna oyunuından öte değil. Olsun senden şiirin ortasında öznemle (Özlemle ) , Yüklemle ( Sana yüklediklerimle ) şu yazıları bile yazabilmek, seni bunu okurken duyumsamak bile bana yetiyor. Sana yetmeyecek belki çünkü sen bu yazılanlardan habersiz bir pastanede çilekli pastanı yiyor ve kahveni içiyor olcaksın belki. Belki senin şiir sevgini bilen birileri çıkıp gelecek ve  bu yazının kendisine yazılmış olmasını çok istediğinden bahisle sana yazıyı okuyacak ve sen beni hiç aklına bile getirmeden onun için bir inşallah temennisinde bulunacaksın.

Olsun seni düşündüren rabbime  şu an için çokça şükrediyorum. İyi ki vardın ve bana senden bir ilham bıraktın şu yalnız günlerim için.

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Leave a Reply

error: Content is protected !!