KONU DIŞI

İki Kuş Sergisi Şiir Gibi

Sosyal Medyada Paylaş:

Kırmızının vahşi ve sakin halini bir sergi kolleksiyonunda bir araya getiren Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol ikilisi harika yapıtlara imza atmışlar.

Kırmızı denince aklımıza düşen kan rengi bize vahşi bir çağrışım yapar değil mi ?  Sanatçı işte bunu tablolarına işlemiş, tüm gerçekliği ile sanatı ve kırmızıyı sakin iklime kadar varan bir hale getirmiş.

Sanatın renk senfonisine devam ile baktığınızda renklerin arasına işlenmiş kelimeleri görürsünüz. Kelimeler birden şiire dönüşmüş sizi daha yakından bakmanız için çağırmıştır.

Nar ağaçlarının altında

Adım nar dedi nar yüzlü

Bir dilim karpuzla

Çıktık yola

Zaman doğurdu

Nar doğurdu

Bu tablonun sol üst köşesindeki dizeler sizi çağırıyor. Resim sanatından çok anlamasanız bile bu çalışmadan etkileneceğinize çok eminim. Hani içeri girdiğinizde içinizi kıpkırmızı sıcaklık sarıyor, ilginiz nispetinde bu sıcaklık sanata aşka kadar sizi sürüklüyor.

Bu sergide tabak formlarında çalışmalarda çok ilgimi çekti. Yukarıdaki balık figürlü çalışmaya da yazı serpiştirilmiş. Anlamlı ve hoş yazılar bunlar, sanata sanat katmışlar.

Sergide çok farklı görsel çalışmalar da var. Gidin görün derim, beni başta şiir teması etkiledi ve bunu sizinle paylaşmak istedim.

Bu sergi nerede derseniz :

Asker Ocağı Caddesi

Süzer Plaza girişinde ( Kabataş )

Başarılı çalışma ve şiirli sanata saygılarımı sunuyorum.

UĞUR DEMİRÖZ

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Leave a Reply

error: Content is protected !!