YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Sevgi Çikolatası

Sosyal Medyada Paylaş:

Sizinle bir mutluluk oyunu oynayalım içinde fındık, şam fıstığı, ceviz ve aklına gelen her bir şey olsun. Adını çikolatadan anılar koyalım. Yıkalım Polyanna’nın mutluluk oyununu kakaolar üstüne.

Yarın sabah uyanalım kakao dolu bir bardak alalım elimize balkona çıkıp dökelim insanlar üstüne ama rüzgarlı olsun azıcık, güneşli olsun biraz da, kalabalık olsun cadde, işlerine koşuşturan insanlardan da bulalım birazcıkta, o kahverengi tozlar dökülsün düşünceler üstüne. Bırakalım dökülsün azar azar dudaklar üstüne, dokunulan parmaklar üstüne sonra birazcıkta avuçlarımıza alalım sürelim yüzümüze.

Mutfağa girelim alalım içine katmak istediklerinizi ve yine balkona çıkalım kuşları çağıralım, her türünden alabildiğine özgürce haykıralım; gelin üstüme kanatlarınızla ey özgürlük. Her bir kuşa bir badem, bir ceviz bir fındık ve birazda sevgimizi verelim.

Dönelim, dönelim tüm evreni içimizde harmanlar gibi avuçlarımızı gökyüzüne kaldıralım verilene teşekkür niyetine. Tarifi imkansız bir çikolata yapalım var olduğumuz yüreğimizin içine.

Sevgi herşeydir içine kattığınız her kakaoyu mutluluğa çevirir.

Sevgiyle kalınız 🙂

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Leave a Reply

error: Content is protected !!