YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Şiir Her Yerde

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiir artık her yerde biliyorsunuz. Şiirde ki boşluk eskiden çok derindi ama artık bu derinlik kaynadı. Sosyal paylaşım adı altında hayatımıza giren facebook, twitter, whatsApp gibi daha bir çok sosyal alan bize şiiri getirdi. Görünmez kahramanlar, görünmez şiir mısraları hayatımıza girdi.

Hangi konu hakkında bizi rahatlatacak şiir arasak, google’a bir kaç kelime yazmanız yetiyor. O sizi saracak, o sizi sarmalayacak, o sizi rahatlatacak, o sizi anlayacak mısralar bilinen ya da bilinmeyen şair veya şaireler ile karşınıza geliyor.

Şiir okumak hele ki sizi anlatan, sizi coşturan şiirleri okumak ne çok rahatlatır değil mi ? İnsan şiir ile yaşar, şiir ile ölür. Koca bir dünyanız vardır ve o dünyanızı dolduracak bir kaç şiir vardır ki o size fazlasıyla yeter. 

Şimdilerde şiirleri kartpostal yapıyorlar, güzel bir ruh halini yansıtan fotoğraf yanına o hali anlatan kısmi şiir dizeleri serpiştiriliyor. Ona bakmak, onu özümsemek, onun ile hemhal olmak sizin tüm ruh yorgunluğunuzu alıyor.

Onu sevdiklerinizle paylaşıyorsunuz, onlar başka dostlarıyla, şiir büyüyor, duygu büyüyor, anlam büyüyor. Şiirin anlatamadığı hiçbir duygu yok gibi, şiir duygu çözeltisidir. Her yüreğe bir damla damlatmanız yeter de artar. 

Şiir sokakta, şiir ekranda, şiir belki bir gün bilboardlarda olacak. İnsanlar şiir akşamlarında buluşacak, yalnız şiir konuşacak, yalnız şiir yorumlanacak. Dünya tek dil, tek beden olan şiirde buluşacak. Duygularım coştu şiirden bahsederken, şiirden bahsetmek bile insanı coştururken şiir okumak nasıl coşturur siz onu bilirsiniz. 

Şiir anlatmakla bitmeyen yazın dizisidir. Başka bir yazı ile yine şiirden bahsetmeye çalışacağım.

Şiirle kalın

 

UĞUR DEMİRÖZ

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın