YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Şiir Siteleri ve Tv

Sosyal Medyada Paylaş:

Herşeyin bir gündemi var da şiirin gündemi neden yok.

Gündemsiz kendi halinde şiir yolculuklarında hayatımız geçiyor birbirlerinden habersiz.

Herkes kendi halinde yakında şu şiir sitelerinin tv kanalları çıksa da hepsinin gündemini bir çırpıda izlesek. Edebiyat defteri.com’dan şiir akademisi.com’a kanal değiştirsek yada hikayeler.net’ten yok yok o olmaz kendini yenileyemeyen bir site o, sende yaz.com yok yok o ise kendini yeniledi kopya çekti mi bilmem başına edebiyat sonuna evi yani edebiyat evi.com oldu. Aslında ben bu siteyi de kendini geliştirenler arasına katabiliyorum. Düşündüm de tv kanalı olduklarında isimleri değişir mi ?

Yayın nasıl olurdu. Şiirden bahseden yorumcuları mı, yoksa günün şairi yada yazarı mı yorumcu olurdu ?

Düşündümde bu da olamaz niye mi ? Her site de rumuzlu gizli mükemmel kişiler var, bu kişiler yayına katılır mı ? Ah keşke katılsalar diye içimden geçiriyorum sanki tv yayınları başlamış gibi.

Şu anda şiir tüm edebiyat sitelerinin en büyük silahı, çünkü okuyucular daha çok şiir okuma sevdalısı ki buna çok seviniyorum. Ben öncelikle bu siteleri daha önceden olduğu gibi canı gönülden destekliyorum. Başına, sonuna edebiyat koysanız bile şiir içinde olmalı ki oluyor tıpkı benim ismim şiirle başlasa da düz yazı da olduğu gibi.

Ne diyordum bir NTV var haber kanalı, bir Habertürk var haber kanalı ve daha bir sürü haber kanalı. Aynı çizgiyi farklı bakış ile yakalayanların mecrası.

Şiir ve edebiyatın birkaç kanalı olmalı diyorum lakin iş daha önce saydığım engellerin dışında bütçe ve destek ile de içinden çıkılmaz durum. En basitinden şiir şu anda en popüler lakin en fakir bir edebiyat alanı. Bu siteye üye olan çok kişiler var ama yazı bırakma sayıları kısıtlı. Neden diye bir sorun bütçe ne kadar ise sunulan yazı sayfası görseli, yazdığınız yazıya hakim olmanız vesaire.

Edebiyat defteri.com mesela ücretli üye yapıyor ama onlara yazı alanında büyük özgürlük sağlıyor. Okuyucunun verdiğini helal ettirecek derecede bir çabası var. En güzeli de vip üyesi dışındakilere de yani normal okuyucuya da imkanlar sunuyor. Ben şu ışıkları söndür olayını çok takdir ettim.

Edebiyat siteleri yazılan ve yazıya konan resimler için bayağı bir veri bankası diyelim kullanıyor. Daha birçok harcamaları da var. Ben onları tebessümle takip edip acaba benimde imkanlarım olacak mı demeden geçemiyorum, parantez içinde kıskanmıyorum imreniyorum 🙂

Nereden başladık nereye geldik yazıda değil mi ? Tv hayal değil belki ileride ama bunu engelleyen şey nice gizli şair ve üye bu durumu destekleyip şiir ve edebiyata hayat verebilir mi sorusu.

Ben bazen estiği zamanlarda neden bu güçlü siteler birlikte seslerini duyurmazlardayım hatta bir tv programı olsa tüm güçlü edebiyat sitelerinin ortak çabasında. Bu yazımı okuyan bu sitelere ait kişiler olursa bir düşünsünler isterim. Hepsine başarılar dilerim.

Artık fırsat buldukça edebiyat sitelerinde eksik fazla yada övgüye layık ne var diye kendimce yazacağım.

Görüşmek üzere…

Sevgi ve şiirle kalın değerli şiir dostlarım

* * * * * * * Şiirler hiç bitmesin istiyorum * * * * * * *

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!