ŞİİRDE BULUŞMAK

ŞİİR ÜZERİNE HAYAL KURMAYA VAR MISINIZ

Sosyal Medyada Paylaş:

imagesCA84IJ83

Hayal kurmayı sever misiniz.

Hangi kişi hayal kurmayı sevmez ki istisnalar dışında, hayalinizde kurgu bilim yazarı olup çıkarsınız. Ev temizliği yapmak için süpürgenin düşüncelerinizle hareket etmesini, hah şimdi aklıma geldi.

Düşünün bir yolda araç kullanıyorsunuz yada dinlenmek için uzanmışsınız. Aklınıza mısralar gelip geçiyor aklınızdan ama sizin parmağınızı kıpırdatacak haliniz yok. Hemen yanıbaşınızda şiir defteri ve ucu yeni açılmış kurşun kaleminiz var. Öylece duruyor kendi halinde 🙂 ona bir oyun etsek düşüncelerimizle veyahut sesimizle onu ayağa kaldırtsak defter yeni temiz bir sayfa açsa sizden gelenleri yazıya dökse. Yanlış olunca silgi harekete geçse düzeltmeler yapsa ve bitince defter kapansa akşama elinize alsanız okusanız bunu ben yazdım deseniz ne güzel olurdu değil mi. Benim böyle durumlarda kelimeler dudaklarıma , zihnime uçuşurda kalemi elime aldığımda kaçar gider.

Çok çocuksu bulacağınız ama hayal günün sınırlarını zorlayacağınız fikirler ile başbaşa kalabilmeye hazırsanız yazımın devamına buyurun. Ben bundan nereye varmak istiyorum bir bilseniz. Ben durağan siteleri sevmiyorum bu sitem gibi. Çok çok param olsa animasyonu bu sayfalara dökerim. Harry Potterin hogwarts şatosunu size getiririm. Nasıl mı. Herşey hareketli olacak mesela  sayfada şiirler hareket halinde olacak o tablolardaki kişiler gibi sizi mesela necip fazıl yada nazım hikmet karşılayacak. Tablonun altına şiirinin adını yazacaksınız size o şiirini çıkarıp okuyacak tabiiki kendi sesinden değil hah şu nasıl olur bir tiyatro sahnesinde gibi onlara değişik kostümler giydirsek onlara okumaları gerekeni söylesek onlarda mesela Fuzuli olarak şiirlerini seslendirse yada sorular sorsanız bir gün sonra size sorularınızın cevabını verse hattaa size isminizle hitap etse. Pixar stüdyolarının internet versiyonunu google nin  yapması gerek bence. Durağan siteler çok sıkıcı okumak için sakinlik istediğimiz anlarda sitenin sayfa görselini değiştirebilsek mesela bir deniz görüntüsünde dalga sesleri veya kırlarda kuş cıvıltıları gelse istediğiniz şiir sesli veya metin halinde sayfanın ortasında belirse okusak ne güzel olurdu.

Şiir aslında içimizdeki coşkudur desem ve bunu dar kalıplardan kurtarsak desem, şiiri kitapçılarda çok satanlar arasında görebilsek desem vee düz yazıya hükmeder duruma getirsek desem lakin bunun için sahneyi, koreografiyi, görseli ve rolleri değiştirmemiz lazım İyi bir sermaye sahibi senariste ihtiyaç var ufku geniş olan amaç ne tabiiki

ŞİİRLER ASLA BİTMEMELİ

Şiiri seven tüm insanları seviyoruz.

* * * * * * *  ŞİİRLER HİÇ BİTMESİN İSTİYORUZ  * * * * * * *

Şiirlerden bahsetmek çok güzel yeni ufuklarda görüşmek üzere……

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!