YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Şiirde Duygularını Aramak

Sosyal Medyada Paylaş:

Günaydın şiire gönül verenler,

Eğer tesadüfen bile olsa burada iseniz demek ki bir şiir arıyordunuz. Acaba aradığınız şiiri bulabildiniz mi ?

Genelde şiir aramaları o anki duygu halinde sevdiğinizin bir ismi, okulda verilen ödevin ana başlığı, ünlü bir şair veya ünlü şairin bir şiiri, okuyacağınız bir şiir kitabının ne içerdiği, herhangi bir şiir sitesinde okuduğunuz ünlü olmayan lakin çok güzel şiirleri olan şairin başka yerde de şiiri var mı sorgusu, akrostişler, radyoda veya televizyonda duyduğunuz herhangi bir dizenin tamamı bu bir ara muhteşem yüzyıldaki şiirler oluyordu mesela 🙂 yada o an şiir diye aratıp herhangi bir sitede bulunma hali içinde belki de buradasınız.

Şiir sanatında o kadar değişken duygular var ki şu sanal dünyada ve yazılı basında. Geçen bir gazetede yabancı şairin şiir çevirisi vardı. Şiir Google çevirisi tadında idi 🙂

Gazete ve sitelerde kendi yazdıklarını yayınlayan nicesi ya çok aşıktır birisine, yada şiire yeni başlamış görüntüsündedir, yada toplumsal bir içeriği yansıtma telaşında, yada yıllardır deftere yazdığı muhteşem eserlerini bilinmeyenden bilinene götürme yolunda, evet  her ne olursa olsun şiir yolundadırlar ve onlara söyleyeceğimiz en güzel şey iyi ki varsınız olmalıdır.

Hangimiz yok ki bir şiir yazsın ama kendisi beğenmesin yayınladığında şiirine beklemediği övgüler alsın. Belki de tersine şiirini harika bulsun tek bir övgü dahi alamasın. İlginç bir tezattır bu.

Şiir hep söylemişimdir yaşadığınız anın duygularına yansır. Okuduğunuzda sevgilinizden ayrılmışsanız sevgilisinden yeni ayrılmış yada ayrılığı çok iyi tasvir eden şiirde kendinizi bulursunuz. Her sanatçının az veya çok bir kitlesi vardır. İster özgün yazın, ister dolu dizgin, ister delice, ister yalan dolan, isterseniz kafadan atarcasına ama muhakkak o şiirde sizi beğenen birilerine denk gelirsiniz.

Google arama motoruna o anki duygu ifade kelimenizi yazın bir bakmışsınız belki burada belki başka bir internet sayfasında o duygularınızı kelimelere dökmüş biri sizi karşılar.

Şiirde öyle bir tılsım vardır ki hangi ruh halinde olursanız olun sizi teskin eder.

Ben burada üye kaydı yapmış şiir dostlarımla size umarım aradığınız kelimeleri verebiliyoruzdur. Bulamadığınız duygu var ise üye olup sizin duygu ifadelerinizi de buradan o duyguyu arayanlara iletebilirsiniz mesela 🙂

Şiir dolu günler diliyorum size, umarım  sizi sıkmadan ağırlamayı başarabiliyorumdur bu kendi halinde sayfalarımda 🙂

Burada yazısı bulunan değerli üye arkadaşlarıma da tekrar çok teşekkür ediyorum, duygularını nice duygulara ulaştırdıkları için. İyi ki varsınız.

Sevgiyle ve şiirle kalın 🙂

Uğur Demiröz

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!