YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

ŞİİRDEN BİR EV

Sosyal Medyada Paylaş:

imagesCAD05L1L

Şiirden bir evim var kitaplarım kitap üstünde, kapılarım içselliğime açılan bir hece. Sen bir gün bana gelirsen merdivenlerimden sarkan sarmaşıklı imgelerimi göreceksin. İmgelerimin gül kokusu tirajı artmış ağır romanların vitrinden yansımaları kadar gerçek ve bir o kadar etkili olacak senin duygularında göreceksin.

Tutkularınla konuk edeceğim seni billur rengi edebiyat sayfalarımda ve sen o sayfaların içinde beni bulacaksın. Özel duygu halleri yaşadığın bu yolculukta kırlara çıkacaksın, ağaçların altına uzanıp şarkılar mırıldanacaksın.

Bana bir şiir okumam için ricada bulunacaksın. Ben sana gökyüzünü, yeryüzünü, denizleri, bulutları göstereceğim. Her mısra onların birine değecek ve sana dönecek. Değil mi ki şiir hayattan alıntıdır. Ayağa kalkıp koşmaya başlayacaksın, bayırlara çıkıp yerlere uzanıp aşağılara doğru yuvarlanacaksın. Güldüğünde dişlerindeki o bembeyaz esinti şiirlerimin dörtlükleri arasındaki ahenk olacak.

Ve ben sana aşık olduğumu hissedeceğim ama sen bunu hiç bilmeyeceksin. Biz şairler içimizden seven varlıklarız. Kalbimizde, düşlerimizde yaşattığımız bir kadın muhakkak vardır. Sen gökyüzündeki güneş kadar gerçeksin biliyor musun ?

Sayfaların arasına senden izleri bırakarak, kitabı kapatacağım ta ki o sayfayı elimle okşayıp tekrar gözden geçirinceye kadar.

 

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!