YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Şiire Bir Parmak Bal

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirlerin gözleri kapalı,daha bir uykulu,daha bir doğum sancılı. Geçen pazar D&R da şiir kitapları bölümüne uğradım ne var ne yok diye. Olan kitaplar şu şairin, bu şairin kitapları sıra sıra dizilmişti. Şiiri irdeleyen, şiire eleştirel yaklaşan, şiire yön vermeye çalışan bir kitap maalesef yok gibiydi. Gazetelerin kitap eklerine sıkıştırılmış birkaç yazı ile şiir bir parmak bal misali. Hani biz kitap ile ilgili gazete eki yapıyoruz içine şiirden bir kaç bahis ekleyelim gibilerinden. Kim okur diyorlar belki de haklılar ben gibi okuyan sayısı ne kadar araştırılmalı  diye düşünüyorum. Bu kitap ekleri de olmasa ya kitapçılarda şiirin kaynağına inebileceği okunabilecek kitaplar maalesef yok gibi.

Kütüphane ziyaretlerimde şiir kaynaklı irdeleyici kitaplar ödünç verilmeyen bölümlerde. Bunun sebebi bu tarz kitapların olmaması bunu da biliyorum. Üzülüyorum lakin haklı belki de yazarlar. Biz aklımıza ne gelirse şiir olarak yazıya dökenleriz. Aslında şu düşüncelerimin yetersizliğinin de farkındayım. Edebiyat eğitimi almış bir kişinin kaleminden çıkan bir yazı olsaydı şu yazdıklarım size daha bir keyif verecekti buna inanıyorum.

Bugün arkadaşlarımla sohbet ederken neler yapabilirim daha çok okura sahip olmak için diye sordum. Farklı içerik ekle dediler; mesela politika, magazin, spor v.s. gibi.

Ben yok olmaz dedim burası sadece şiir sitesi olacak okurum ne kadar kalırsa kalsın. Ünlü şairlerin şiirlerini koymayı düşündüm herkesin yaptığı gibi ama yok herkesten farklı olsun burası dedim. Arasıra koysamda belirli kategoride şu şairin şiirleri diye koymuyorum emeğe saygı düşüncem ile.

Demem o ki şiir yazılıyor kaynak yok hepimiz aklımıza geldiğince şairiz.

Yeni bir iç döküşte buluşmak üzere 🙂

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!