ŞİİR ADINA HERŞEY BURADA

Şiire Engel Yok, Engel Sokaklarda

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiir yazarak “Ben de varım” diyen Serebral Palsili hastası Burcu Dere, ikinci şiir kitabı için hazırlıklarını sürdürüyor. Dere, “Herkes engeliyle mutlu olamaz fakat ben engelimle mutluyum” dedi.

ENGELLERLE dolu hayata engelsiz pencereden bakmaya çalışan Serebral Palsili hastası Burcu Dere, hayata umutla bakan, engelleri aşan, yaşadığı hayatı yazan genç bir kız. İlk şiir kitabını yazan ve büyük beğeni toplayan, ikinci şiir kitabını çıkarma hazırlıklarını sürdüren Dere, “Herkes engeliyle mutlu olamaz fakat ben engelimle mutluyum” dedi.

Dere, “Bizim tek engelimiz engelsiz insanların bizleri tanımaması” derken engelli insanlara da azimlerini hiçbir zaman kaybetmemeleri ve kendilerini çevrelerinden soyutlamamaları mesajını gönderdi. Anadolu Üniversitesi Radyo-TV programcılığı 1. sınıf öğrencisi olan Dere, okuduğu bölümle kendisini en güzel şekilde ifade etmeyi amaçlarken, her sabah güne gülümseyerek başladığını anlattı.

Şiir benim hayatım

Şiir yazmaya ilköğretim üçüncü sınıfta başladığını belirten Dere, yedi sene öncesinde ise şiir sever bir psikolog ile tanıştığını ve şiirin tamamen hayatına girdiğini aktardı. Şiirlerini genelde gece yazdığını söyleyen Dere, “İlham perisi gelir beni uyandırır. Gecenin karanlığında şiir yazarken ben aydınlanırım” dedi. Şiirlerini ilk yazdığı haliyle bıraktığını aktaran Dere, o an hissettiği duyguların şiirlerinde yeraldığını daha sonrasında şiirlerine müdahale etmediğini kaydederek, ilk şiir kitabını ise SERÇEV’in katkılarıyla 2009’da çıkardığını anlattı. 300’ü geçkin şiiri olan Dere, “Biliyorum” isimli şiirinin bestelendiğini belirtti.

İçinde bulunduğu durumun sanata engel olmadığını hatırlatan Dere, sanatın her yönüyle ilgilendiğini aktardı. 12 yaşında piyano dersleri aldığını aktaran sanatçı, müzik çalarken rahatladığını ve bunun büyük bir mutluluk olduğunu belirtti. Ebru kursu, pasta-börek kursu ve bir çok kurs aldığını kaydeden Dere, azmin önünde hiçbir engelin duramayacağını ve sanatın engel tanımadığını söyledi.

Ayrıntılı bilgi için Link e tıklayınız…

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!