ŞİİRDE BULUŞMAK

Şiiri Susarak Yazmak

Sosyal Medyada Paylaş:

Artık yazmaya karar verdim. Sen zaten yazmıyor muydun diyenleriniz olabilir ama ben şiire sırtımı dönerek değil şiire sırtımı dayayarak yazmaya karar verdim. Şiirin hayatımızın vazgeçilmez bir öğesi olduğunu çoğumuz anladık. Televizyonda program yapan çoğu katılımcının örneklemelerde şu şairin şu dizesi ne kadar güzeldir babında konuya özdeş şiir okumalarına çokça şahit olmaya başladım. Bazı dizeler vardır, ya konu sevgiliye duyulan aşktır ama o dizeler sizin farklı konuda anlattıklarınızı ifade eder. İşte bende bazı alıntı eklediğim şiirleri o günkü yazıma eş düştüğü için koymaktayım. Yazılarıma eklediğim şiirleri daha çok beğendiğim site yazarlarının bulunduğu edebiyat defteri.com dan alıyorum. Mesela biraz evvel Doğan Güneş rumuzlu şairin şu dizelerini çok beğendim :

dün gece bostanlı’da bir evde bir şiir attı kendini çatıdan!

şiirsiz ve şarkısız kaldık çiğ damlası

elim yüzüm şarapnel parçası

Ben böyle vurgulu şiirleri çok seviyorum en derininden:) Aslına bakarsanız yazmak bilhassa şiir yazmak hem de en güzelinden çok büyük yetenek istiyor. Ben sade kahve misali yazıyorum 🙂 tatlandırmak isteyenlere az çikolata ikram edebilirim:)

Bir başka şaire Şükran Ay ’ın şu şiiri de vurgulu bence,haa aklıma gelmişken şu rumuzlar yüzünden kim şair, kim şaire belli olmuyor sanal dünyada. İsimler olduğunda ancak bu ifadeleri koyabiliyoruz. Aslen şu dünyamızda o kadar yetenekli Türk yazarlar var ki rumuzlar sebebiyle kaybolup gidiyorlar. Sebebi rahatsız edilmemek tabiiki, hak vermiyor da değilim.Neyse bu konuya arada takılıyorum anlayışla karşılarsınız umarım. o şiirde :

Sırrı dökülmüş büyük bir ayna önünde

Vakitlerden güneşin buz tuttuğu

Vakitlerden tozlaşmış kelebek kanadı

Sis dönemecinde bir gölge

Durur gibi durmaz gibi

Onca hız onca zaman…

Aslında konuşmayı çok sevmeyenlerin durağıdır şiir diye düşünüyorum. Ben de lüzumsuz konuşmayı çok sevmiyorum şiiri de belki bu yüzden çok seviyorum. İsabelle rumuzlu şairin bu susmak ile ilgili mısraları da çok güzel :

ağzım sustu ama belkide

gözlerim konuştu

kalbim konuştu

ama

sen duymadın

 

sen bana sağırdın

oysaki kalbimin sesini

rüzgarlar bile

duydu

her zamankinden daha sert esti

daha coşkulu ve ahenkli …

 

işte ben bu yüzden susutum sevdiğim ..

İfade etmek tüm kalbimizle içimizdekileri ve kaleme almak yüreğimizden geçenleri çok güzeldir değil mi ?

Artık bir bütün halinde alıntı yapmak istemiyorum. Sevdiğimi,neyi eden sevdiğimi de ifade etmek,ifademe katabilmek istiyorum. O zaman başka yazılarda buluşalım diyorum. Sizde burada yazmak isterseniz buyrun kayıt olun hep birlikte yazmaya devam edelim. Sevgiyle şiirde kalın,:)

 

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!