YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum Kime İthaf Edildi

Sosyal Medyada Paylaş:

imagesCAGH0F7C

Şiirden bir dünyanın ilham kaynağı olmak için doğdu

www.siirleraslabitmemeli.com .

Hangi büyük amaç, ilke bir ilham ile doğmamıştır ki; hangimizin kulağına bir ilham perisi fısıldamamıştır ki.

Şiir şu evrende yegane anlam dolu bir dildir. Dil doğru kullanıldığında ifade yerini bulur. Bir hikayeyi herkes anlayabilir lakin şiir bir köprü, bir bina, bir tablo, bir heykel gibidir. Anlamak için bütününü sorgulamak, detayına inmek, özüne inmek gerekir.

Bir dünya düşünün vardığınız her yerde bir şiir var. Dağlara işlenmiş şiirler, bina duvarlarında reklam gibi boy boy mısralar, tüm araçların üstünde şairlerden esintiler yani toprağa kadar şiir şiir şiir.

Şiirler Asla Bitmemeli için site adı olarak uzun diyorlar. Burada amaç sözün neyi ifade ettiği, anlamının nerelere uzandığı, varmak istenen bir dünya belgeselinin varlığı, içimizdeki şiir coşkusu saklı.

Bir şiir dünyası kurmak istiyorum lakin yerim dar, çayım var şekerim yok, manzaram var onu paylaşacağım şiir sevenlerim yok, şiir sevenlerim var onları ağırlayacak koltuklarım yok, koltuklarım var onları gezdireceğim şehirlerim yok.

Burası küçük şiirden bir ev gibi ilk başladığımda beni ziyaret eden 30 kişi kadar vardı. Şimdi çok şükür binleri buldum. Yetmiyor evet yetmiyor ne geleni ağırlayabilecek kültürüm, ne onları şiirle doyuracak azığım var. Oysa ben şiirden bir dünya kurma hayalindeyim. 

Bazen oturup düşünüyorum yıllarca otursam seksen yaşımı bulurum. Lakin seksen sonrası öldüğümde ne verdim ki bu ömüre dediğim çok oluyor. Hangi amaç içinde olmak gerek, hangi yolda yürümek gerek ki gideceğim yere varayım.

Şiir yazmak ve şiirden bir dünya kurmak çok zor bir iş. Şiiri bana ilham eden peri kızına teşekkür ederim.

Şiir bir renkli gökkuşağıdır. Hangi rengi hangi renge sokarsın, hangi renkten hangi düşünceyi çıkarırsın bilinmez. Biliyor musunuz ben şiiri yaşatmak istiyorum. 

Bir hikayeyi, bir romanı tablo gibi her yere asamazsınız. Oysa şiir hele ki derin anlam içeriyorsa bir tabloya da sığar, bir kahve fincanına da.

Gelin bir şiir dünyası kuralım. Gelin ilham perilerimizin güzelliği ile dünyayı şiirden mumlar ile aydınlatalım.

Loş olsun, çekici olsun, romantik olsun, hüzünlü olsun. Ama ille de şiir şiir gibi olsun.

İlham perimin şu sloganı ile sözlerime nokta koyuyorum.

* * * * * * *

ŞİİRLER HİÇ BİTMESİN İSTİYORUM

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!