YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Sınır Ötesine Çekilmek

Sosyal Medyada Paylaş:

Bundan üç dört yıl önce idi. Her şey bu kadar karışık ve gizli değildi. Kişiler kendi kimliklerinde fikir savaşlarını verip yazılarını sürdürüyorlardı. Sonraları bir şey farkettiler yazdıklarına eleştiriler yoğunlaşmış, özlük haklarına, kişiliklerine saldırılar ve tacizler olmaya başlamıştı. Düşündüklerini ifade etmek için bu sınırın ötesine kimliklerini çekip yine aynı bölgede düşüncelerinin yaşam savaşını vereceklerdi.

Bu savaşı veren kimlerdi. Sanal dünyanın gizli şaireleri, gizli yazarları, şairleri ve özlü söz sahipleriydi. Hangi edebiyat sitesine girerseniz girin sınır ötesine kimliklerini çekmiş kitleyi göreceksiniz. Bunları daha çok aynı site bölgesinde bulunanlar farkedecektir. Tanıdığı kişiyi bir bakmış bir şehir adı, bir dizi kahramanı, bir çiçek vb. gibi rumuzla görecektir.

Yazarlar kendilerini hep yazılı basın dahil takma isimler ile tanıtıp yazılarını kaleme almışlardır. Muhakkak kendi fikirleri dahilinde olmayanlar tarafından taciz edilme stresi yaşamamak için.

Fikirler özümüze küfretmiyorsa, şahsımızı hedef almıyor rencide etmiyorsa o onun fikridir diyebilmeli değil midir ? Manevi değerler ayak altına alındığı zaman o kişiyi zaten bulunduğu kurum cezalandıracaktır.

Umuyorum bir gün gelecek herkes kendi sınırlarında, kendi gerçek kişilikleri ile bize fikirlerini şiir olarak, makale olarak, hikaye olarak sunacaktır.

Sevgiyle ve dostlukla kalın değerli dostlarım

 

Uğur Demiröz 

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Leave a Reply

error: Content is protected !!