YAŞAMAK MI - YAZMAK MI

Sosyal Paylaşım

Sosyal Medyada Paylaş:

Buluşmanın bir adı vardır. Bu ad kimine göre bir ağaç altı, kimine göre otobüs durağı, kimine göre fikirler, kimine göre şiirlerdir. Bir olmanın birlikte olabilmenin ortak çağrısıdır sosyal paylaşım adresleri.

Sosyalleşmek artık kapı komşuluğunu aştı sanal dünyaya düştü. Var olduğumuzu içine kapanmış duygularımızı parmaklarımızın konuşma diline, kendimizi daha iyi ifade ettiğimiz adreslere kayıt ettirdik. Bu bir şiirle anlatımdı şiir sitelerine üye olduk, bu bir kısa yollu kendimizi ifade etme idi twitter’e üye olduk. Uzun ve kendimizi anlatan resimli imgelerimiz için facebook’a üye olduk.

Her nerede kendimizi ifade edebiliyorsak oraya doğru bir adım attık. Attığımız adımlar bazen içimizden geldiğince idi, bazende hadi sende katıl bizlere çağrısından ibaretti. Bir üyeliğiniz var ise o üyeliği layıkı ile yerine getirebilmek sizin özgüveninizin ifade tarzıydı size göre.

Paylaştığınız hangi duygunun ifadesi sosyal paylaşım sitesi ile berabersiniz şu anda bilemiyorum. Hangi duygumuzu ifade eden düşünceleriniz kim tarafından beğenilmekte ya da beğenilmemekte ama siz özünüzü kaybetmeyin. Bazen hangi tarafta olduğumuz değişebilmektedir. Bu değişkenlik o an ki hissettiklerimizdir.

Bir şiir okursunuz ayrılık anında sizi anlatır rahatlarsınız, bir şiir okursunuz barışma anında o önceden okuduğunuz şiir ne kadar soğuk kalır duygularınızda. Yazdıklarımız da buna benzer, o anda ifade ettiğimiz ile sonrasında bunu ben mi yazmışım dediklerimizde az değildir.

Sosyal paylaşım sitelerinde en hoş olan ise birilerinin sizi beğenmesi ve yorumlamasıdır. Biz düşüncelerimiz ile varız hangi sosyal paylaşımda isek ve düşüncelerimiz herşeydir. İyi olanı ve huzuru yakalamanın adıdır kargaşalar öncesinde belki de sosyal paylaşım siteleri.

Benim yerimde burası ve sizinle içimde olanı paylaştım. Kimine göre güzel kimine göre güzel olmayan ifadelerimle ama ben içimden geçeni paylaştım. Siz de içinizdeki güzel duygularıı paylaşın ki kötü duygular sarmasın benliğimizi.

Sevgi ve huzurla kalın değerli dostlarım.

 

Uğur Demiröz

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!