ÜYE : KARDELEN

Yağmurun Kızı

Sosyal Medyada Paylaş:

Merhabaaaaaaaaaa.İnsanoğlu merhaba……..

Kimmiyim ben? Annem yağmur,babam yağmur. Adımı ne? Ben tekim, bir taneyim o yüzden YAĞMURUN KIZI konulmuş adım.Haaa!

Yalnız değilim, duygularımın yoğunlaştığında dolan bulutlar,kızgınlığımın sesi gök gürültüsü ve şimşekten arkadaşlarım var. Bir de benim değerlim var, beni tamamlayan ama neyse; onu söylemeyeyim şimdi sona bırakayım.

Tabiat anayla aramdan su sızmaz.Çok sever beni,ama ölçülü davrandığım çizmeyi aşmadığım sürece…Çiçekler girer tohum şeklinde toprağın içine,işaret gönderir tabiat ana…Ben tüm coşkumla yağarım toprağa.Bereketi indiririm yeşersin diye doğa.Benden sonra toprak daha verimli olur,başaklar dönüşür buğdaya,çiçeklerde olur naif bir merhaba….

An gelir terkedilen sevdalıların yanında olurum.Hisseder yaşadıklarını dolarım ve doldururum arkadaş bulutları.Onların gözünden yaş olur akarım çisil… çisil…Yetmez terkedenlere kızarım,gönderirim yüreklerine arkadaşım gökgürültüsünü.Eğer hala anlamazlarsa o zaman arkadaş şimşeklerimi çaktırırım yüreklerde ve pişmanlıkların hıçkırıklarına dönüşürüm dolu..dolu..

Şairlerlede aram iyidir,benim üzerime çok şiirler çıkar ortaya…Ya sesimi dinlerler,ya benle ıslanırlar yada toprağa karışmış kokumu yüreklerine işlerim,kalemlerinden dizelerine akarım hece..hece..ilmek ilmek dokunurum okuyanların yüreğine…

Sonra bu dizeler nağmelerimle müziğe dönüşür.Tınısıyla melodiler çıkar ortaya..Kulaklarda,dillerd e dönüşürüm ezgilere şıp…şıp…nota…nota…

Hatta çölde kalan susamışlara bile derman olurum.Vaha olurum.girerim düşlerine serap…serap….

Bazen öyle bir yağarım ki…slatırım başları,yüzleri saçları,gözleri gönülleri iliklerine kadar….Ozaman silerim kibiri gururu.İşte oan eşitlenir terazi..Kurarım ogün insanlar arasındaki dengeyi..Eklerim en acımasızca yüreklere merhameti usul..usul..

Gökyüzünde Rabbime yakın olmamdan gerek.. Tevbe eden,nedametle huzuruna çıkan kulların gönlünde yağarım ığıl..ığıl..

Koymaz bana rüzgarlar,fırtınalar…Çok kasırgalara kafa tutmuşumdur yeri geldiğinde…İşte bu kafa tutuşlarımdan çıkmıştır en büyük boranlar.Ama öyle yağarım ki..boran sonrası; arbededen kalan tüm tozları,isleri,pasları temizler,akıtıp geçerim duru..duru..

Hele; hele bazen öyle bir coşarımki dostlarımla.Çılgın partilere şahit olur gökyüzü,dansederim süzül…süzül…

Ben bir çocuk tebessümünde,gözyaşınızda, yüreğinizde saçınızda,teninizde,dilini zde bastığınız yerde,her şekilde sizleyim buram…buram…

Veeeeeee ben toprağa düştüğümde saydamlaşırım,şeffaflaşırım,cam bilye misali…O an en değerlimle buluşur tamamlanırım.Beyaz olur,birden renklenir yerimi aşkımı sevgilim GÖKKUŞAĞININ yüreğine bırakırım..

Çünkü ben YAĞMURUN KIZIYIM,herşeye rağmen sevgilim GÖKKUŞAĞINI çıkartırım yeryüzüne………..

Tülay Önder

Sosyal Medyada Paylaş:

Şiirler Hiç Bitmesin İstiyorum

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!